06 دی 1399

محمدباقر قالیباف در آیین بهره‌برداری از 28 هزار پروژه زیربنایی، اقتصادی و اشتغال‌زایی بنیاد برکت با بیان این مطلب افزود: با اقدامات و فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان امام در سراسر کشور آشنا هستم و خدمات این ستاد، مصداق عینی خنثی‌سازی تحریم‌ها است.

وی با تاکید بر اینکه خنثی کردن تحریم‌ها با اعمال فرهنگ خداباوری و اعتقاد به سنت‌های الهی میسر است، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در موضوع تحریم‌ها فرمودند ما دو رویکرد داریم، یکی رفع تحریم‌ها و دیگر خنثی کردن آن، اما مبنا و اساس برای ما خنثی سازی تحریم هاست که حتی راه را برای رفع تحریم باز می‌کند.

قالیباف افزود: این سخنی حکیمانه و بسیار دقیق و عمیق است که اگر گوش شنوایی و قلب درگرو فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت (ع) باشد، قلبی که به عشق مردم و به افتخار این سرزمین بتپد لحظه‌ای از این سخن غفلت نمی‌کند.

رئیس قوه مقننه با اشاره به نقش موثر این ستاد در مقابله با بیماری کرونا گفت: اگر چالش‌های ابتدای همه گیری این بیماری در کشورمان را با اکنون مقایسه کنیم متوجه می‌شویم که این نهاد در کمترین زمان، بیشترین امکانات را فراهم می‌کند.

وی دستاوردهای به نمایش درآمده در نمایشگاه ستاد اجرایی فرمان امام را نمونه‌ای عینی از خنثی کردن تحریم‌ها دانست و اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام از تولید ماسک ساده در روزهای نخست همه‌گیری کرونا اکنون به تولید واکسن این بیماری رسیده است که آزمایش انسانی آن به زودی آغاز می‌شود.

قالیباف تاکید کرد: عملکرد این نهاد نشان می‌دهد که اگر فرهنگ خداباوری واعتقاد به سنت‌های الهی باشد، می‌توانیم بر مشکلات فائق آییم و تحریم‌ها را خنثی کنیم.

وی افزود: این همان باوری است که انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و در دوران دفاع مقدس سبب شد مردم و شهدا با حداقل امکانات و حتی با دست خالی افتخار آفریدند.

رئیس مجلس شورای اسلامی توجه به مردم را از دیگر الزامات در کنار خداباوری دانست و تصریح کرد: یکی از اشکالات این است که ما مردم را باور نداریم.

قالیباف گفت: بنده هر جا که توفیق خدمت داشتم به ویژه اکنون در مجلس شورای اسلامی، چهار رویکرد شامل شفاف سازی، هوشمند سازی، مردمی سازی و کارآمدسازی را برای ایجاد تحول در پیش گرفتم و امروز این تحول را در بازدید از نمایشگاه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مشاهده کردم.

وی با تاکید بر ضرورت ایمان داشتن مسئولان به توانایی مردم اضافه کرد: در این نمایشگاه هر چه دقت کردم دیدم که سهم مردم حتی بیش از سهم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام است و باید توجه داشت که از دید مدیریت، پول، اولویت نخست نیست، بلکه مردم و منابع انسانی در جایگاه نخست هستند. منابع انسانی آن‌قدر مهم است که پول و مدیریت را در پی خود می‌آورد.

قالیباف تاکید کرد: امروز کشور از دو لبه قیچی سوء مدیریت و تحریم آسیب می‌بیند، لذا باید با فرهنگ جهادی، خودباوری، تکیه بر مردم و خنثی سازی تحریم‌ها مشکلات را حل کنیم.