مزایده 101 املاک 


""


 

 

 

صفحه های روزنامه مزایده 101

 

 

  

 

    

                       صفحه1                                           صفحه 2                                        صفحه 3   

 

          

                                                     

 

صفحه 4 

 

 

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از ایجاد ۱۰۰ هزار فرصت شغلی در استان خوزستان تا ۲ سال آینده خبر داد

 


 

محمد مخبر در مراسم بهره‌برداری از ۱۰ هزار طرح اشتغال‌زایی ستاد اجرایی فرمان امام و ۳ هزار طرح اشتغا‌‌ل‌زایی اجتماع‌محور برکت در استان خوزستان با اعلام این خبر افزود: ایجاد ۸۳ هزار شغل را با سرمایه‌گذاری ۶۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در سراسر استان خوزستان در دست اقدام داریم که امیدواریم این تعداد را تا ۲ سال آینده به ۱۰۰ هزار فرصت شغلی برسانیم.

 

به گفته مخبر، تا به امروز دو سوم ۸۳ هزار فرصت شغلی مذکور اجرایی شده است.

 

رییس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به سفر سه سال پیش خود به خوزستان گفت: در آن سفر وعده دادیم که ۲۲ هزار شغل را به یاد ۲۲ هزار شهید استان ایجاد کنیم که این عدد امروز به ۲۷ و ۵۰۰ هزار شغل رسیده است. همچنین ۶ هزار طرح دیگر را هم در دست اقدام داریم که ایجاد ۲۸ هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی را در پی دارد.

 

وی با تاکید بر اینکه وجود معضل بیکاری در استان خوزستان نوعی ظلم است، تصریح کرد: ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه‌های نفت، مواد شیمیایی و تولید کاغذ در استان سرمایه‌گذاری کرده است که در بخش کاغذ، از قطع ۶ میلیون اصله درخت جلوگیری خواهد کرد.

 

مخبر با اشاره به بازدیدش از مناطق محروم ماهشهر عنوان کرد: به مردم استان خوزستان آن‌چنان که باید و شاید رسیدگی نشده است.

 

رییس‌ ستاد اجرایی فرمان امام تصریح کرد: مشاغل خرد و خانگی سهم ۶۰ درصدی در اشتغال کشورهای پیشرفته دارند و به همین دلیل، بنیاد برکت را که تا به امروز فعالیت‌های موثر عمرانی از جمله ساخت ۱۶۰۰ مدرسه و احداث ۳۰ هزار مسکن محرومین را به بهره‌برداری رسانده، مامور ایجاد اشتغا‌‌ل‌زایی کردیم.

 

مخبر با تاکید بر این موضوع که نهضت اشتغا‌‌ل‌زایی در مناطق محروم و روستایی کشور را با قدرت ادامه می‌دهیم، عنوان کرد: با ۱۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری، ۷۶۰۰ میلیارد تومان از سرمایه‌های معطل مانده مردم را احیا کرده و به چرخه تولید بازگردانده‌ایم.

 

رییس ستاد اجرایی فرمان امام ادامه داد: بنگاه‌های کوچک اقتصادی از جمله محورهای توسعه کشور هستند. از سوی دیگر، باید در مسیر پیشرفت، میان‌بر زد و با تمرکز بر مزیت‌هایی مانند دانش بنیان، نیروهای جوان، تحصیلکرده، ولایی، با انگیزه و جهادی کشور را به میدان آورد.

در این مراسم، با برقراری ارتباط ویدیو کنفرانس با شهرستان‌های شادگان، بهبهان، شوشتر و باغملک، بهره‌برداری از طرح‌های اقتصادی اشتغال‌زایی اجتماع‌محور، بنگاه محور و تسهیلات‌محور و پروژه‌های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام به شکل رسمی آغاز شد. همچنین رییس ستاد اجرایی فرمان امام از نمایشگاه محصولات منتخب ۳ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت در استان خوزستان بازدید کرد.


 

 

 

 

رییس دفتر مقام معظم رهبری تاکید کرد: مجموعه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) آبروی نظام است.

 


 

آیت الله محمدی گلپایگانی در رزمایش همدلی برکت با محوریت ایجاد 180 هزار شغل با اولویت بیکارشدگان ناشی از کرونا و شکرانه ایجاد 120 هزار شغل در سال رونق تولید بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با بیان این مطلب افزود: ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت این ستاد یک آبرو برای نظام هستند.

 

رییس دفتر مقام معظم رهبری به محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان امام پیشنهاد کرد که به تبلیغ و اطلاع‌رسانی اقدامات ستاد توجه بیشتری داشته باشد.

 

وی در این خصوص توضیح داد: بسیاری از مردم از خدمات و فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان امام و زیرمجموعه‌هایش خبر ندارند و باید در اطلاع‌رسانی عمومی این فعالیت‌ها، اقدامات بیشتری صورت گیرد.

 

 

آیت الله محمدی گلپایگانی تصریح کرد: تاکید قرآن کریم به انفاق کردن است، قبل از آن‌که فرصت‌ها از دست برود و عمر انسان تمام شود.

 

رییس دفتر مقام معظم رهبری با تاکید بر این‌که کرونا یک امتحان الهی است، عنوان کرد: مردم ایران در جریان شیوع کرونا به خوبی امتحان خود را پس دادند و از هیچ‌گونه ایثار و از خودگذشتگی دریغ نکردند.

 

آیت الله محمدی گلپایگانی در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به حلول ماه مبارک رمضان گفت: تلاوت قرآن، خواندن نماز شب، افطاری دادن، کمک به نیازمندان، صله ارحام و ادای دین از جمله اموری است که در این ماه به انجام آن‌ها تاکید و سفارش شده است.


 

 

 

 

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، بیمارستان‌های این بنیاد با ظرفیت ۱۰۰۰ تخت‌خواب پذیرای بیماران کرونایی شده‌اند.

 


 

امیرحسین مدنی با اعلام این خبر افزود: ۸ بیمارستان بنیاد برکت با ظرفیت ۱۰۰۰ تخت‌خواب در حال بستری کردن و خدمت‌رسانی به بیماران مبتلا به کرونا هستند.

 

وی توضیح داد: بنیاد برکت در سال‌های گذشته ۸ بیمارستان با حدود ظرفیت ۱۰۰۰ تخت‌خواب ساخته است که همه این بیمارستان‌ها در خدمت فرآیند درمان بیماران کرونایی قرار گرفته‌اند.

 

مدنی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت با توجه به حساسیت‌ها و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام، در زمینه کمک‌رسانی به مبتلایان ویروس کرونا و پیشگیری از شیوع این بیماری فعال است.

 

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به اقدامات این بنیاد در حوزه ساخت بیمارستان در سراسر کشور اظهار داشت: بنیاد برکت به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تا به امروز ۸ بیمارستان با مجموع ۱۰۰۰ تخت‌خواب را در مناطق محروم کشور احداث و تکمیل کرده است.

 

وی ادامه داد: بیمارستان ۱۵۰ تخت‌خوابی برکت امام خمینی شهرستان میانه واقع در استان آذربایجان شرقی، بیمارستان ۹۰ تخت‌خوابی برکت شهید ستاری شهرستان قرچک در استان تهران و بیمارستان ۱۴۱ تخت‌خوابی برکت حضرت رسول شهرستان فردوس در استان خراسان جنوبی از جمله این بیمارستان‌ها به‌شمار می‌روند.

 

مدنی تکمیل و توسعه بیمارستان ۹۶ تخت‌خوابی برکت امام خمینی شهرستان درگز استان خراسان رضوی، بیمارستان ۱۶۴ تخت‌خوابی معتمدی شهرستان گرمسار واقع در استان سمنان و بیمارستان ۹۰ تخت‌خوابی رازی شهرستان بانه در استان کردستان را از دیگر بیمارستان‌های احداث شده توسط بنیاد برکت برشمرد.

 

مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: بنیاد در احداث و تکمیل بیمارستان‌های ۹۶ تخت‌خوابی برکت فاطمه الزهرا شهرستان مینودشت در استان گلستان و ۸۵ تخت‌خوابی آیت الله بهاری شهرستان بهار استان همدان نیز فعال بوده است. 

 

 

مدنی با تاکید بر این‌که هر ۸ بیمارستان برکت پذیرای بیماران مبتلا به کرونا هستند، خاطرنشان کرد: همچنین دو بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی شهرستان دزفول و ۱۲۰ تخت‌خوابی شهرستان نی ریز نیز مراحل پایانی اجرا را پشت سر می‌گذارند که پیش بینی می‌شود در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسند.

 

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، این بنیاد تاکنون ۱۵۰ مرکز جامع سلامت و کلینیک درمانی در کشور راه‌اندازی کرده است که این مراکز در دورافتاده‌ترین نقاط محروم مشغول خدمت‌رسانی در شبکه بهداشت و درمان کشور هستند.

 

وی تاکید کرد: طبق توافق با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعداد این مراکز جامع سلامت به زودی به بیش از ۲۳۰ مرکز خواهد رسید.

 

مدنی در پایان یادآور شد: بنیاد برکت تمام امکانات و ظرفیت‌های خود را جهت جلوگیری از شیوع کرونا و یاری‌رسانی به مبتلایان بسیج کرده است.

 

 

 

 

 

با پیش‌بینی ایجاد حداقل 500 شغل در سال جاری، تعداد مشاغل ایجاد شده توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه دانش بنیان به بیش از 1100 شغل خواهد رسید.

 

 


 

معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت با اعلام این خبر افزود: بنیاد برکت تا به حال 201 طرح اشتغالزایی در حوزه دانش بنیان راه‌اندازی کرده که ایجاد 603 فرصت شغلی را به دنبال داشته است. ایجاد این تعداد اشتغال با اعتباری 270 میلیارد ریالی محقق شده است.

 

رضا راضی‌زاده ادامه داد: بنیاد برکت اجرای 150 طرح دیگر را در حوزه دانش بنیان تا پایان سال 99 پیش بینی کرده است که باعث ایجاد حداقل 500 شغل دیگر خواهد شد.

 

وی با اشاره به اعتبار 80 میلیارد ریالی درنظر گرفته شده برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی دانش بنیان در سال جاری اظهار داشت: بنیاد برکت با پارک‌های علم و فناوری استان‌های چهارمحال و بختیاری و کرمانشاه تفاهم‌نامه همکاری امضا کرده و به ترتیب 59 و 14 درصد طرح‌های اشتغال‌زایی حوزه دانش بنیان در این استان‌ها ایجاد شده است.

 

معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت با تاکید بر فعالیت این بنیاد در استان‌های دیگر هم توضیح داد: همچنین در سایر استان‌ها از جمله لرستان، کردستان، سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و اصفهان نیز مشاغلی در حوزه دانش بنیان از جمله در زمینه‌های تولید ماشین آلات کشاورزی، محصولات چرم، دستگاه ریسندگی، صنایع چوبی و خاکسترزدایی از قیرهای معدن با مشارکت و مساعدت بنیاد برکت ایجاد شده است.

 

 

راضی‌زاده خاطرنشان کرد: با شیوع ویروس کرونا، چند واحد صنعتی دانش بنیان طرف قرارداد با بنیاد برکت در استان‎های چهارمحال و بختیاری و مازندران که قبلاً در حوزه تولید شامپو و مواد شوینده فعالیت داشتند، با تغییر خط تولید خود اقدام به تولید ژل و محلول ضدعفونی کرده‌اند.

 

وی درباره چگونگی شناسایی افراد متخصص و فعال در حوزه دانش بنیان جهت معرفی به بنیاد برکت برای ارائه تسهیلات نیز گفت: این افراد از طریق پارک‌های علم و فناوری مستقر در استان‌ها شناسایی، و پس از تایید طرح‌شان به بنیاد معرفی می‌شوند. همچنین مجریان و تسهیل‌گران بنیاد برکت نیز با شناسایی و معرفی این افراد، زمینه ایجاد اشتغال را برای آن‌ها فراهم می‌کنند. البته برای این فرآیند هم تاییدیه پارک‌های علم و فناوری مستقر در استان‌ها مبنی بر توجیه اقتصادی و صلاحیت علمی داشتن طرح‌های پیشنهادی اخذ می‌شود.

 

معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت با اشاره به این‌که اشتغال‌زایی در حوزه دانش بنیان در قالب مدل اقتصادی اجتماع‌محور انجام می‌شود، تصریح کرد: پس از ارائه طرح‌های دانش بنیان توسط متقاضیان و تصویب این طرح‌ها، تمام مراحل فرآیند اشتغال‌زایی در حوزه مشاغل خرد و کوچک اجرایی می‌شود.