رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از ایجاد ۱۰۰ هزار فرصت شغلی در استان خوزستان تا ۲ سال آینده خبر داد

 


 

محمد مخبر در مراسم بهره‌برداری از ۱۰ هزار طرح اشتغال‌زایی ستاد اجرایی فرمان امام و ۳ هزار طرح اشتغا‌‌ل‌زایی اجتماع‌محور برکت در استان خوزستان با اعلام این خبر افزود: ایجاد ۸۳ هزار شغل را با سرمایه‌گذاری ۶۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در سراسر استان خوزستان در دست اقدام داریم که امیدواریم این تعداد را تا ۲ سال آینده به ۱۰۰ هزار فرصت شغلی برسانیم.

 

به گفته مخبر، تا به امروز دو سوم ۸۳ هزار فرصت شغلی مذکور اجرایی شده است.

 

رییس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به سفر سه سال پیش خود به خوزستان گفت: در آن سفر وعده دادیم که ۲۲ هزار شغل را به یاد ۲۲ هزار شهید استان ایجاد کنیم که این عدد امروز به ۲۷ و ۵۰۰ هزار شغل رسیده است. همچنین ۶ هزار طرح دیگر را هم در دست اقدام داریم که ایجاد ۲۸ هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی را در پی دارد.

 

وی با تاکید بر اینکه وجود معضل بیکاری در استان خوزستان نوعی ظلم است، تصریح کرد: ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه‌های نفت، مواد شیمیایی و تولید کاغذ در استان سرمایه‌گذاری کرده است که در بخش کاغذ، از قطع ۶ میلیون اصله درخت جلوگیری خواهد کرد.

 

مخبر با اشاره به بازدیدش از مناطق محروم ماهشهر عنوان کرد: به مردم استان خوزستان آن‌چنان که باید و شاید رسیدگی نشده است.

 

رییس‌ ستاد اجرایی فرمان امام تصریح کرد: مشاغل خرد و خانگی سهم ۶۰ درصدی در اشتغال کشورهای پیشرفته دارند و به همین دلیل، بنیاد برکت را که تا به امروز فعالیت‌های موثر عمرانی از جمله ساخت ۱۶۰۰ مدرسه و احداث ۳۰ هزار مسکن محرومین را به بهره‌برداری رسانده، مامور ایجاد اشتغا‌‌ل‌زایی کردیم.

 

مخبر با تاکید بر این موضوع که نهضت اشتغا‌‌ل‌زایی در مناطق محروم و روستایی کشور را با قدرت ادامه می‌دهیم، عنوان کرد: با ۱۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری، ۷۶۰۰ میلیارد تومان از سرمایه‌های معطل مانده مردم را احیا کرده و به چرخه تولید بازگردانده‌ایم.

 

رییس ستاد اجرایی فرمان امام ادامه داد: بنگاه‌های کوچک اقتصادی از جمله محورهای توسعه کشور هستند. از سوی دیگر، باید در مسیر پیشرفت، میان‌بر زد و با تمرکز بر مزیت‌هایی مانند دانش بنیان، نیروهای جوان، تحصیلکرده، ولایی، با انگیزه و جهادی کشور را به میدان آورد.

در این مراسم، با برقراری ارتباط ویدیو کنفرانس با شهرستان‌های شادگان، بهبهان، شوشتر و باغملک، بهره‌برداری از طرح‌های اقتصادی اشتغال‌زایی اجتماع‌محور، بنگاه محور و تسهیلات‌محور و پروژه‌های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام به شکل رسمی آغاز شد. همچنین رییس ستاد اجرایی فرمان امام از نمایشگاه محصولات منتخب ۳ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت در استان خوزستان بازدید کرد.